Baleárské ostrovy

Baleárské ostrovy (španělsky Islas Baleares) je souostroví několika ostrovů na východě Španělska. Největším baleárským ostrovem je Mallorca. Ostrovy se staly oblíbeným cílem turistů (Mallorca, Ibiza). Pokud nevíte, kde se jednotlivé ostrovy nacházejí, prohlédněte si mapu.
Ibiza Ibiza je jeden z baleárských ostrovů (třetí největší). Na ostrově žije kolem 106000 obyvatel. Hlavním městem je Eivissa. Povrch je většinou hornatý (nejvyšší bod l Sa Talaia je 475 m. n. m.) Strmé skály se zde svažují rychle do průzračného moře. Více >>
Menorca Menorca leží severně od ostrova Mallorca (41 km). Jedná se o druhý největší baleárský ostrov. Na Menorce je bujná vegetace. Průzračně čisté moře v útesech láká i potápěče. Menorca je méně známa než Mallorca, ale i přesto se jedná o kásný ostrov. Více >>
Formentera Ostrov Formentera leží nedaleko Ibizi. Na ostrov se dostanete pouze z Ibizi, neboť nemá letiště. Povrch tvoří většinou roviny. Žije zde kolem 7 000 obyvatel.
Více >>Dovolená na Mallorce
Líbí se vám španělský ostrov Mallorca a chtěli byste ho navštívit? Prohlédněte si širokou online nabídku zájezdů na Mallorcu Zároveň se můžete podívat na počasí.